“28 Şubat ve Medya Algı Operasyonu” paneli

Eyüpsultan Belediyesi, Türkiye tarihine postmodern darbe olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıldönümünde medyanın önemli isimlerini vatandaşlarla bir araya getirdi. Toplumla siyaset üzerinde derin izler bırakan darbe, Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı “28 Şubat ve Medya Algı Operasyonu” isimli panelin konukları güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ve gazeteci Zafer Şahin oldu.

Türk siyaset tarihinde postmodern darbe olarak anılan 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümü “28 Şubat ve Medya Algı Operasyonu” isimli panelle anıldı. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in katılımıyla Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen, moderatörlüğünü gazeteci Hande Fırat’ın yaptığı panelin konukları güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ile gazeteci Zafer Şahin oldu.

"BAZI MEDYA ORGANLARI SÜRECE DESTEK VERDİ"

28 Şubat sürecinin tüm yönleriyle masaya yatırıldığı panelde Yarar ve Şahin, bu süreçte yaşanan antidemokratik girişimler, bazı medya organları tarafından sürece verilen destekler ve yürütülen algı operasyonlarına değindi.

Süreci hem medya tarafından, hem uluslararası açıdan hem de Türkiye gündemi açısından değerlendiren konuklar, çeşitli güçlerin Türkiye’de laik - antilaik, müslüman - müslüman değil
ayrımını çok farklı bir şekilde yaşattırdıklarını belirtti.

ALGI OPERASYONLARI VE MADIMAK OLAYI

Yarar ve Şahin, o süreçte sürdürülen algı operasyonları, provokatörler aracılığıyla gerçekleştirilen Madımak olayı, çeşitli suikastler ve bir takım skandallara uzanan olaylara da dikkat çekti.

Panel sonunda Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, moderatör Hande Fırat ile panelin konukları Yarar ve Şahin’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız