Eyüpsultan Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü, Sevgim Bir Ömür

Eyüpsultan Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nü “Sevgim Bir Ömür” programıyla kutladı.

Eyüp Sultan Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede evliliklerinde 40 yılını dolduran çiftler çok özel programla ağırlandı.

YEŞİLÇAM ŞARKILARI EŞLİĞİNDE MÜZİK ZİYAFETİ

Düzenlenen gecede çiftler kendileri için hazırlanan yemekleri yedikten sonra Şef Tarık Kemancı yönetiminde “Keman İstanbul” grubu da birbirinden güzel Yeşilçam şarkılarını çiftler için seslendirdi.

“Devlerin Aşkı”, “Böyle Bir Kara Sevda”, “Veda Busesi” gibi unutulmaz şarkıları seslendiren Cumhurbaşkanlığı Devlet Türk Müziği Topluluğu Solisti Merve Kıvılcımer, Sahne ve Ses Sanatçısı Burhan Tüzer, konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

“BU ÇAĞDA ZOR BİR ZANAAT”

Program sonrası 14 Şubat Sevgililer Günü hakkında düşüncelerini paylaşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, şunları söyledi:

“Zannediyorlar ki bu işi gençler kendi arasında kutlar. Öyle değil. Burada ibretlik bir sahne var. Bizim o sahneden alacağımız çok dersler var. Tabi yine gençler kutlasın ama bu işe 40 yıl 50 yıl emek verenleri de tebrik etmek lazım.

Zor bir zanaat hele bu çağda zor bir zanaat. İçeride çok ciddi bir heyecan var ,mutluluk var. Gözlerden okunuyor. Nice yıllara diyorum inşallah 40, 50, 60. yıllarını burada 14 Şubatta kutlarız.”

Ayrıca programda Eyüpsultan için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Deniz Köken, birçok projenin de müjdesini verdi.

“HAVUZLAR YAZA HAZIR”

Yüzme havuzlarıyla ilgili yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Deniz Köken, “Söz verdiğimiz projeleri gerçekleştirmeye başladık. İlk ne yaptık, bu şehirde maalesef kendi adımıza bir yüzme havuzu yoktu iki tane yüzme havuzu yapıyoruz. Çocuklarımız ilkokulu ortaokulu yüzme bilmeden mezun olmasınlar. Aynı zamanda da boş zamanlarda da büyükler kullansın dedik. Havuzların yapımını başlattık bu yaza yetiştireceğiz inşallah.” dedi.

“4 BÖLGEDE KÜTÜPHANE ÇALIŞMASI YAPIYORUZ”

Eyüpsultan ilçesinde kütüphane eksikliğine değinen ve ilçenin nasıl bir genç nüfusa sahip olduğunun altını çizen Başkan Deniz Köken, şunları aktardı:

“Daha sonra ne yaptık çok ciddi bir kütüphane eksiğimiz var. Çocuklar önümüzü kesiyor, etüd odaları yok. Bunlarla ilgili de şu anda 4 bölgede kütüphane çalışması yapıyoruz.

Ders çalışma odaları, etüd odaları, araştırma odaları bunlarla ilgili yine Kemerburgaz Göktürk bölgesinde bir matematik evini gençlerle buluşturacağız. Eyüpsultan Merkezde Alibeyköy Merkezde birer kütüphaneyle de bunları donatmış olacağız.”

“Eyüp merkezdeki futbol sahası biliyorsunuz kapalıydı üç dört yıldır. Şimdi onu açtık. Şimdi onun yanındaki spor salonuyla ilgileniyoruz. Onu da hizmete sunacağız. Çünkü bu şehrin yüzde yirmi yedisi 19 yaşın altında. O yüzden sizlerin çocukları ve torunları onlar aynı zamanda. Onların bu şehirde daha huzurlu daha müreffeh yaşamalarını sağlamak zorundayız. Aksi takdirde başka sorunların kapıları açılıyor.”

“SULTAN CENTER’I TADİLATA ALIYORUZ”

“Biz Eyüpsultan’da eski adı Sultan Center olan binayı tadilata alıyoruz. Önümüzdeki yıl içinde çok mükemmel bir kültür merkezimiz olacak inşallah. Orayı da yine Eyüpsultan halkıyla buluşturmuş olacağız. Siz destek vermeye devam edin, biz de size hizmet vermeye devam edeceğiz.”

“MUTLU EVLİLİĞİN SIRRI, SEVGİ, SAYGI VE GÜVEN”

Evliliklerinde 40 yılı doldurmanın mutluluğunu yaşayan çiftler düzenlenen geceden oldukça memnun kaldılar. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, konserin ardından çiftlere çiçek ve gecenin anısına eşlerin birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafını hediye etti.

Uzun süren evliliklerin kaynağında sevgi, saygı ve güven olduğunu belirten 40 yıllık evli çiftler, çok mutlu olduklarını belirterek şimdiki gençlere de önerilerde bulundular, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e bu güzel geceden dolayı teşekkür ettiler.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız