Alibeyköy Stadı halka açıldı

Eyüpsultan Belediyesi tarafından yenilenen Alibeyköy Stadı vatandaşların kullanımına açıldı.

Stadın, vatandaşlara açıldığı ilk gün Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de stada gelerek vatandaşlarla birlikte yürüyüş yaptı, gençlerle futbol oynadı.

Başkan Deniz Köken statta yapılan yenileme çalışması ve vatandaşların spor yapması için kullanıma açılmasıyla ilgili olarak, "Alibeyköy Spor Kulübümüz Eyüpsultan’ın köklü kulüplerinden bir tanesi. Statta zemin çok kötüydü, zemini düzenledik, çimleri yeniledik. Vatandaşlarımızdan yürüyüş yapmak için talep vardı. Vatandaşlarımıza burayı, antrenman dışında açıyoruz. Halkımız burada yürüyecek, toplu halde spor yapacaklar. Zemin yürüyüşe çok elverişli. Vatandaşlarımızın da heyecanı dorukta. Hayırlı olsun" dedi.

HAFTA İÇİ HER GÜN YÜRÜYÜŞ VE KOŞU YAPILABİLECEK

Alibeyköy Stadı hafta içi her gün saat 07:00 – 10:00 ile 17:00 – 19:00 saatleri arasında yürüyüş ve koşu gibi etkinlikler için halkın kullanımına açıldı.

SALI VE PERŞEMBE GÜNLERİ PİLATES DERSLERİ OLACAK

Koşu ve yürüyüşün dışında statta salı ve perşembe günleri 08:30 ile 09:30 saatleri arasında ücretsiz pilates dersleri yapılacak.

8 BİN 256 METREKARELİK TFF ONAYLI FİFA 1 STAR BELGELİ SUNİ ÇİM SERİLDİ

Sahanın halısı Eyüpsultan Belediyesi tarafından tamamen değiştirilerek profesyonel futbolcuların oynayabileceği, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) onaylı FİFA 1 STAR belgeli, 8 bin 256 metrekarelik suni çim serimi yapıldı.

55 mm kalınlığında suni çimin üzerine güçlendirmek için 165 ton silis kum ve 99 ton granül serildi.

Bu sayede amatör futbol karşılaşmaları daha sağlıklı bir zeminde oynanacak.

Profesyonel futbolun oynanacağı stadın zemini 10 yıl boyunca sorunsuz kullanılabilecek.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız