​​​​​​​Anne-Çocuk Atölyeleri Başladı

Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Evde Değerler Eğitim Birimi kapsamında Anne Çocuk Atölyesi başladı.

Haftada bir kez düzenlenen atölyede, anneler ve çocuklar birlikte yapmış oldukları farklı tasarım kurabiyeler ile hem eğleniyorlar, hem de birlikte mutfakta olmanın tadını çıkarıyorlar.

Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Evde Değerler Eğitim Birimi Sorumlusu Klinik Psikolog Reyyan Savur Gündoğdu, Anne Çocuk Atölyelerinde asıl amacın “Değerler Eğitimi”vermek olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

Değerlerimizi Öğretiyoruz

“Çocuklarımızı yaş gruplarına göre biraraya toplayarak burada değerler eğitimi veriyoruz.Bu eğitim kapsamında yardımlaşmayı, üretmeyi, manevi değerlerimizi çocuklarımıza öğretiyoruz.Daha yeni başladık her yaş grubuna ulaşmaya çalışacağız.Burada anneler çocuklarıyla birlikte kalabalık bir ortamdayken nasıl uyum içinde çalışabiliyorlar? Öğrendikleri değerleri ne kadar uygulayabiliyorlar? Saygıyı, paylaşmayı, israf etmemeyi vb. birçok değerlerimizi çocuklarımıza tecrübe ettiyoruz”

Hayal Dünyaları Genişliyor

Anne Çocuk Atölyesinde, değerler eğitimi verilen çocukların hayal dünyaları da genişliyor.

Anne Çocuk Atölyesine İki Çocuğu ile birlikte katılan Sabire Keskin, Evde Değerler Eğitim Birimi etkinliklerine katılmadan önce oğlunun içine kapanık olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti.

“İki Senedir Evde Değerler Eğitim Biriminin etkinliklerine katılıyoruz. Öncesinde oğlum içine kapanık bir çocuktu. Burada daha fazla sosyalleştiğini görüyorum daha fazla özgüvene dahip oldu. Bu nedenle çok faydasını gördük”

Atöyede lezzetli kurabiyelere imza atan miniklerden biri olan Yusuf Keskin, kurabiyelere şekil vermeyi çok sevdiğini belirterek şunları söyledi:

“ Kurabiyelere annemle birlikte şekil vermeyi ve hamur yapmayı çok seviyorum.Burası çok güzel, arkadaşlarımla ve kardeşimle çok eğleniyoruz”

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız