Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, esnaf, Cengiz Topel

Vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile her fırsatta mahalle sakinleri ile bir araya gelen, halk günleri düzenleyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, esnaflarla da sık sık buluşmaya devam ediyor.

Kahvaltılı toplantılarla mahalle esnafları ile bir araya gelen, esnafın talep istek ve şikâyetlerini dinleyen Başkan Deniz Köken, son olarak Cengiz Topel Caddesi esnafı ile istişarelerde bulundu.

Cengiz Topel Caddesi Esnafı ile Volta Kafe’de buluşan Başkan Deniz Köken, cadde ile ilgili hayat geçirilmesi planlanan projeleri esnaflarla paylaşırken, onların istek ve taleplerini de dinleyerek fikir alışverişinde bulundu.

“BÖLGE PARKI VE YÜZME HAVUZU YAPACAĞIZ”

Eyüpsultan’ı dört bölgeye ayırdıklarını, Cengiz Topel Caddesi’nin Yeşilpınar, Akşemsettin ve Çırçır’ı kapsayan 3. bölgenin en önemli caddelerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Deniz Köken sözlerine şöyle devam etti:

“Cengiz Topel gerek esnaf profili, gerek yoğunluğu, gerekse çalışan sayısı ile en önemli caddelerimizden birisi. Burayı nitelikli bir hale getirmemiz lazım. Bunun için hemen caddenin altında yıllardır boş duran parkı, vakıflardan kiraladım; oraya çok güzel bir bölge parkı ve içine yüzme havuzu yerleştireceğiz.

Yine Parseller Spor Kulübü’nün olduğu yeri vakıflardan kiralayabilirsek sahayı biraz daha büyüterek burada resmi maçları oynatabiliriz. Ben bu bölgede herkesin Cengiz Topel’e gidelim demelerini istiyorum. Bunun için esnafın da bu duruma ayak uydurması lazım.

Cadde üzerindeki profil ne kadar yukarıda olursa dışardan gelmeler de başlar. Hem yüzme havuzunun bölgeye getireceği hava, hem de sahada resmi maçların oynanması durumunda kalabalık ana caddeye kaymış olacak.”

“CENGİZ TOPEL, BÖLGENİN EN PRESTİJLİ MERKEZİ OLACAK”

Bölgede nüfusun çoğaldığını, Cengiz Topel Caddesi’nin 3. Bölgenin en prestijli merkezi olmasını istediklerini sözlerine ekleyen Başkan Deniz Köken, şu açıklamaları yaptı:

“Whitehill Alışveriş Merkezi’nin içine Sosyal Market’i ve Şefkateli mağazasını açtık. İlerde yer bulduğumuz takdirde müstakil binamızı açacağız. Kadınlar için spor salonu yaptık. İmkânımız olursa yüzme havuzunun bir kenarına spor salonu yapmaya çalışacağız. Akşemsettin’e modern bir kütüphane yapıyoruz.

Gençlerimiz burada hem ders çalışacaklar hem de bütün yayınları takip edebilecekler. Gençlerimizin, kadınların daha huzurlu yaşayabilmesi, esnafımızın daha iyi kazanç sağlayabilmesi için çalışmalar yapacağız. Yine caddenin düzenlenmesi konusunda bir tarafı otopark mı olsun, tek yön mü olsun gibi konularda anketler yapıp, sizlerle fikir alışverişinde bulunacağız.”

Konuşma sonrası esnafa söz veren, onların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Deniz Köken, toplantı sonrası Cengiz Topel esnafı ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız