Başkan Deniz Köken'e Haliç Üniversitesi'nden sunum

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e, Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından 2019 – 2020 Güz Dönemi’nde hazırlanan “Tarihi Mirasın Ürünleştirilmesi Projesi” ile ilgili sunum yapıldı.

Sunum, kendisi de Eyüpsultanlı olan Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Önder Küçükerman tarafından Eyüpsultan Belediyesi Zekai Dede Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sunuma Başkan Deniz Köken ile birlikte Başkan Yardımcıları, ilgili birim müdürleri, Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Jülide Edirne Erdinç, Haliç Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim Koordinatörü Tülin Uyar ile çalışma gerçekleştiren öğrenciler katıldı.

“EYÜPSULTAN’A MÜNHASIR ESERLERİN ENDÜSTRİYEL DÖNÜŞÜMÜ”

Başkan Deniz Köken proje ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi güzel bir çalışma yapmış. Her çalışmamızı bir üniversite ile entegre etmek istiyoruz. Bunlardan bir tanesi de bu çalışma. Sunumda Eyüpsultan’a münhasır olan eserlerin endüstriyel dönüşümünü gördük. Üzerinde çalışılınca daha da güzel eserler çıkacak inşaallah.” dedi.

AMAÇ EYÜPSULTAN HALKININ ÜRETEREK EKONOMİYE KATKI SAĞLAMASI

Yaptığı sunumda, projenin en önemli amacının Eyüpsultan halkının bu otantik ürünleri kendi elleriyle yaparak üretici olmaları, böylelikle ekonomiye katkı sağlamaları olduğunu belirten Haliç Üniversitesi Dekanı Küçükerman, öğrencilerin; kolye, küpe, kravat iğnesi, seramik kaplar gibi ürünleri, Eyüpsultan’ın tarihi mekanları, leyleği, müzikleri, mezar taşları, sandalları, teleferiği ile Eyüpsultan’da yetişen meyve ve sebzelerden esinlenerek yaptıklarından bahsetti.

YAKLAŞIK 500 ÖĞRENCİ 1 SENE BOYUNCA ÇALIŞTI

Proje kapsamında, Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bölümünden yaklaşık 500 öğrenci tarafından 1 senede hazırlanan ürünler ve tasarımlarla ilgili örnekler de sunumun yapıldığı salonda sergilendi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız