Bayram öncesi evde temizlik ve berberlik hizmeti yüzleri güldürdü

Eyüpsultan Belediyesi, ilçede ikamet eden, yalnız yaşayan kimsesiz, engelli, ihtiyaç sahibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan, 65 yaş üzeri yaşlı vatandaşların evlerinde bayram temizliği yapıyor, berberlik hizmeti veriyor.

Eyüpsultan Belediyesi Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Birimi ekipleri tarafından tespit edilen vatandaşların evleri, temizlik sırasında, hiç bir nokta göz ardı edilmeden, köşe bucak temizlenerek pırıl pırıl hale getirildi.

Vatandaşlara temizlik hizmeti veren Eyüpsultan Belediyesi ekipleri, vatandaşlarla sohbetler de ederek gönüllerini de almayı ihmal etmedi.

VATANDAŞLAR ÇOK MEMNUN

Evlerinde bayram temizliği yapılan vatandaşlar bu hizmetten çok memnun.

Evinde bayram temizliği yapılan Akpınar sakinlerinden 80 yaşındaki Nevin Akkuş, başta Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor.

Akkuş, Eyüpsultan Belediyesi’nin kendisine verdiği hizmetlerle ilgili: “15 günde bir evime gelip temizliyorlar. Kumanyamı getiriyorlar. Bu hizmeti 1 senedir alıyorum. Çok memnunum. Allah Belediye Başkanımız Deniz Köken’den bin kere razı olsun.” diyor.

Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerinin temizliği bayramlar gibi özel günler haricinde de, rutin olarak yaklaşık 2 ile 3 hafta arayla gerçekleştiriliyor.

BAYRAMLIK TIRAŞLARINI OLDULAR

Bu arada 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara evde berberlik hizmeti de verildi.

Berber Levent Bulut bayram öncesi vatandaşları evlerinde tıraş etti.

Kemerburgaz’da 53 yaşındaki engelli oğlu Selim Güngör ile birlikte yaşayan 89 yaşındaki Muammer Güngör bayram öncesi saç sakal tıraşı oldular ve evlerinde temizlik yapıldı.

Bayramlık tıraşlarını olan baba Muammer Güngör ve oğlu Selim Güngör de bu hizmet için Başkan Deniz Köken ile ekibine teşekkür ettiler.

Muammer Güngör’ün ablası Neşe Aksaka: “Belediye Başkanımız Deniz Köken’e çok teşekkür ederiz bu hizmetlerinden dolayı. Çok memnunuz. Babam özürlü kardeşimle birlikte burada yaşıyor. Babam yürümekte zorlanıyor. Günlük bazı işlerini ben yapıyorum ama ev temizliği ve traşı ben yapamıyorum.” dedi.

Selim Güngör ise: “Temizliğe geliyorlar, evimizi temizliyorlar. Evde tıraş ediyorlar. Yemeğimiz de geliyor. Çok memnunum. Çok teşekkür ederim, sağolsunlar, eksik olmasınlar.” şeklinde konuştu.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız