Çobançeşme Çocuk Köyü çok yakında açılıyor

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'in, çocuklar için hayata geçirdiği Çocuk Köyü Projesi’nde çalışmalar büyük oranda tamamlandı.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ‘Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'nda ödüle layık görülen, Güzeltepe Mahallesi Çobançeşme'de yapımı devam eden Çobançeşme Çocuk Köyü’nde açılışa sayılı günler kaldı.

Başkan Deniz Köken de sık sık proje alanına giderek çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda incelemelerde bulunuyor.

EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER, YETENEKLERİNİ KEŞFEDECEKLER

Çocuk Köyü Projesi kapsamında, hem Eyüpsultanlı çocukların hem de İstanbul’daki tüm çocukların eğlenceli zaman geçirebilecekleri, hayal güçlerini geliştirici etkinliklere katılabilecekleri, yeteneklerini keşfedebilecekleri ve böylece mutlu olabilecekleri bir ‘Eğitlence’ alanı hizmete alınacak.

MACERA PARKURU’NDAN MİNİ TREN’E KADAR BİR ÇOK EĞLENCE SİZLERİ BEKLİYOR

Toplamda 24 bin 276 metrekare büyüklükteki yeşil alanda bulunan proje alanı üzerinde oluşturulan Çocuk Köyü içerisinde, mini tren, atlı karınca, macera parkuru, eğlence donatıları, uçak ve sevilen çizgi film karakterleri yer alıyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız