Eyüpsultan Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi, ESER

Eyüpsultan Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri engelliler için duyarlılık ve farkındalık oluşturmak için bir etkinlik düzenlediler.

Eyüpsultan Çocuk Meclisi üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle aralık ayı meclis oturumunda ilçede bulunan engellileri ziyaret etme kararı almışlardı.

Eyüpsultan Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Eyüpsultan Belediyesi bünyesinde bulunan zihinsel ve fiziksel engelli bireyler için hizmet veren Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi’nin (ESER) özel öğrencilerinin çalıştığı Zahir Kafe'yi ziyaret ettiler.

Özel öğrencilerle yakından ilgilenen Eyüpsultan Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, eğitim alan özel öğrencilerle yemek yiyip sohbet ettiler. ESER’li öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler.

Çocuk Meclisi Başkanı Yunus Emre Muti, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Zahir Kafe’yi ziyarete geldik. Burada bizden büyük engelli abilerimiz ve ablalarımızla sohbet etme şansı yakaladık. Engelliler için farkındalık oluşturmak istedik. Bugün onlarla keyifli vakit geçirerek güzel bir anı bırakmak istedik. Bize destek olan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e de çok teşekkür ediyoruz.”

Zahir Kafe’de çalışan ESER öğrencilerinden Kerem Kayabaş ise şöyle konuştu:

"Herkese geldikleri için teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Arkadaşlar buraya geldikleri için bizi çok mutlu ettiler. Burada garsonluk eğitim aldım. Burada çalışıp harçlığımı kazanıyorum. Bize çok yardımcı oluyorlar. Herkese çok teşekkür ederim."

Çocuk Meclisi üyelerinden Tuğçenur Yılmaz; "Engelliler için farkındalık oluşturmak istedik. Zahir Kafe’yi ziyaret ettik. Çok mutluyum engelli abilerimiz ve kardeşlerimizle vakit geçirdik." diye konuştu.

Aldıkları hediyeler ve gördükleri ilgi karşısında mutluluğunu gizlemeyen ESER öğrencileri, çocuklar ile keyifli anlar geçirdi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız