Deniz Köken, Esentepe Camii'ndeki çalışmaları inceledi

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, vatandaşların talepleri doğrultusunda başlatılan Esentepe Camii inşaatında başlayan çalışmalarda incelemelerde bulundu.

Projesi Eyüpsultan Belediyesi tarafından hazırlanan cami inşaatını yerinde görerek inceleyen Başkan Deniz Köken, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

EN GÜZEL ÖRNEKLER ARASINDA YER ALACAK”

Esentepe mahallesinin yeni sembollerinden birisi olacak olan Esentepe Camii gerek mimarisi gerekse işlevselliği ile örnek yapılardan biri olacak.

BİR ÇOK İHTİYACI KARŞILAYABİLECEK

Esentepe Camii vatandaşların ibadet için gelecekleri bir yer olmanın yanı sıra otoparkı, bilgi evi ve gençlik merkezi, kütüphane ve taziye evi ile bir çok ihtiyacı karşılayabilecek bir yapıda olacak.

Modern ve estetik görüntüsü ile dikkat çeken mimari eserlerden biri olacak olan Esentepe Camii, 3 bodrum 2 normal kat olmak üzere toplamda 5 kattan oluşacak.

Toplam kapalı alanı 2340 m2 olan yapıda cami fonksiyonu dışında otopark, bilgi evi ve gençlik merkezi kütüphane, taziye evi, imam lojmanı gibi mekânlar yer alacak. 600 kişi kapasiteye sahip olan camide, açık avlularında kullanımıyla bin 200 kişi aynı anda namaz kılabilecek.

Başkan Deniz Köken’in üzerinde hassasiyetle durduğu inşaatın en kısa zamanda tamamlanarak caminin ibadete açılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız