Didem Blokları

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, 15 Mayıs 2022 tarihinde “Yerinde Dönüşüm” projesi kapsamında temelleri atılan eski adıyla Yeşilpınar Didem Blokları, yeni adıyla Gündem Towers’da kat maliklerine anahtarlarını ve tapularını teslim etti.

Saçak parseller olarak adlandırılan Akşemsettin, Çırçır, Yeşilpınar ve Karadolap mahallelerinde bulunan, deprem riski altındaki 6 bin 500 konutu ilgilendiren yılların sorunu Başkan Deniz Köken’in girişimleriyle hazırlanan plan notu değişikliği ile çözüme kavuşturulmuştu.

DAİRELER 14 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE TESLİM EDİLDİ

“Yerinde Dönüşüm”ün ilk projelerinden olan, 14 ay gibi kısa sürede tamamlanan Didem Blokları sakinleri için düzenlenen anahtar teslim törenine Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, Gündem Group Yönetim Kurulu Başkanı Edip And, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin And ve kat malikleri katıldı.

TEMELİNDE VARDIK, ŞİMDİ ANAHTAR TESLİMİNDE VARIZ. BUNDAN GÜZEL MUTLULUK OLAMAZ”

Eyüpsultan’ın en güzel ilçelerinden olan Yeşilpınar’ın çehresini değiştiren, 132 daire ve 8 dükkandan oluşan Gündem Towers’ın dairelerinin anahtar teslim töreninde konuşan Başkan Deniz Köken şunları söyledi:

“Biliyorsunuz söz vermiştik o yüzden sitenin hem yıkım hem de temel atmasında vardık. Şimdi de anahtar tesliminde varız. Bundan güzel bir mutluluk olamaz. İstanbul’un bir deprem gerçeği var. Biz bunları konuştuğumuzda ve temelleri atıp, planları değiştirdiğimizde 6 Şubat depremi henüz olmamıştı ama İstanbul’un böyle bir sorunu olduğunu hepimiz biliyoruz. Vatandaş, müteahhit, belediye iş birliğiyle güzel bir çalışma ortaya çıktı. Hep söylüyoruz temel atmalarda da söyledik biz bir afet durumunda taziyeye değil geçmiş olsuna gidelim istiyoruz. Taziyeye gitmek çok kötü bir şey. Deprem bölgesinde bunu gördük yaşadık. Islahiye’de depremden sonra uzun süre kaldık. Oradaki faciayı gördük. İnsanlar enkazın içinde hatıralarını arıyorlar, bir resim bulmaya çalışıyorlar. Enkazın içinde onu bile bulamıyorlar. Bu çok önemli ve acı bir konu. O yüzden Allah kimseye yaşatmasın.

BURANIN DİĞER SİTELERE ÖNCÜ OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Vatandaşlarımız orta nokta bulma konusunda biraz daha ısrar etmelerinde fayda var. Kentsel dönüşüm herkesin kazandığı bir sistem değil, herkesin biraz emek koyarak yaşayabileceği daha güvenli ortamın oluşturulması işidir. Bana göre bu bir kat karşılığı inşaat anlaşması değil. Böyle algılanırsa bu yanlış olur. Burada bulunan vatandaşlarımızı ben küçük deprem sırasında tanıdım. Sitenin bahçesinde iki gün yattılar. O zaman kendilerini gördüm. Ondan sonra başladı bu süreç. Olabildiğini de ispat ettik. Bundan sonra da buranın diğer sitelere öncü olmasını temenni ediyorum”

SİTE SAKİNLERİ YENİ DAİRELERİNE KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR.

Konuşmaların ardından Başkan Deniz Köken, sembolik olarak 8 kat malikine anahtarlarını ve tapularını teslim ederek “Hayırlı olsun” dedi. Tapularını ve dairelerinin anahtarlarını teslim almanın mutluluğunu yaşayan site sakinleri ise Başkan Deniz Köken teşekkür ederek, “Artık korkmadan dairelerimizde oturabileceğiz. Saçak parsellerdeki sorunu hallederek yerinde dönüşümün önünü açan, temel atmasından anahtar teslimine kadar tüm süreçte yanımızda olan Başkan Deniz Köken’den ve ekibinden Allah razı olsun. Daha konforlu, modern ve sağlam olan dairelerimizde artık huzur içinde yaşayabiliriz” dedi.

YEŞİLPINAR’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREN PROJE

Yüzme havuzu, fitness, basketbol sahası, çocuk oyun parkı gibi sosyal donatı alanlarıyla site sakinlerine renkli ve keyifli bir yaşam alanı vaad eden site 3 bloktan oluşuyor. Eyüpsultan’ın en güzel ilçelerinden olan Yeşilpınar’ın çehresini değiştiren, yeni adıyla Gündem Towers, 132 daire ve 8 dükkandan oluşuyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız