evde fizik tedavi

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla insan odaklı çalışmalar gerçekleştiren Eyüpsultan Belediyesi’nin önemli hizmetlerinden biri olan Evde Fizik Tedavi hizmeti aralıksız devam ediyor.

EVDE FİZİK TEDAVİ HİZMETİNDEN 45 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR FAYDALANABİLİYOR

Evde fizik tedavi hizmetinden yatağa bağımlı ve yürümekte zorlanan 45 yaş üstü hastalar faydalanabiliyor. Hastanın ihtiyaç durumuna göre 5 ,10, 15 seans olarak haftada 1 ya da 2 gün şeklinde uygulanırken, seanslar 40 dakika sürüyor.

İlk aşamada başvuruda bulunan hastanın evine gidilerek değerlendirme seansı yapılıyor. Eğer hasta tedaviye uygun görülürse fizik tedavi veya ortopedi doktorundan “Evde fizik tedavi görebilir” raporu isteniyor. Raporlar alındıktan sonra da tedaviye başlanıyor.

HASTALARA EN UYGUN TEDAVİ UYGULANIYOR

Yatağa bağımlı, yürümekte zorlanan, kendi imkanlarıyla dışarı çıkıp tedavi olamayan vatandaşlara Evde Fizik Tedavi hizmeti veriliyor. Hastanın günlük yaşantısında yürümesini ve ev içinde kendi ihtiyaçlarını gidermesini sağlamak amacıyla en uygun tedavi yöntemi uygulanıyor. Hastanın ihtiyacına göre belirlenen bir yöntem olan evde fizik tedavide, elektro tedavi cihazlarıyla birlikte hastanın günlük yaşantısına uygun egzersizler yapılıyor.

“YAVAŞ YAVAŞ İYİYE GİDİYORUM”

Evde fizik tedavi hizmetinden yararlanan kişilerden biri de 68 yaşındaki Sevdiye Badem. Kuyruk sokumu kırıldığı için yürümekte zorluk çeken ve üç aydır Evde Fizik Tedavi hizmetinden faydalanan Sevdiye Teyze, duygularını şu sözlerle ifade ediyor: “Ben dört senedir yataktan kalkamıyorum. Daha öncesinde omurgamdan ameliyat oldum, 14 tane vida takıldı. Yürümekte zorlanıyordum, artık yavaş yavaş koltuk değnekleriyle yürümeye çalışıyorum. Belediyenin bu hizmetini komşularımdan öğrenince hemen aradım, onlar da sağ olsunlar bir hafta içinde geldiler. Üç aydır tedavi oluyorum, ayaklarıma ve belime aletler takıyorlar. Yavaş yavaş iyiye gidiyorum. Başta başkanımız Deniz Köken bey olmak üzere Zekeriya oğluma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız