Eyüpsultan Akademisi ve Anaokulları'nda eğitimler başlıyor

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in ilçeye kazandırdığı, Karadolap Mahallesi’nde bulunan Eyüpsultan Akademisi ve Anaokullları’nda eğitimler başlıyor.

96 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK

"Ezbere değil deneyime dayalı eğitim" sloganıyla açılan Anaokuluna yapılan başvuruların kontenjandan fazla olması üzerine canlı yayında kura çekimi yapıldı. Pandemi nedeniyle Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilen kura çekimi ile 96 öğrenci okula kayıt olma hakkı kazandı.

ÖĞLE GRUBU İÇİN KURA ÇEKİLDİ

Sabahları verilecek eğitim için ön kayıt yaptıran tüm öğrencilerin kayıtları kura çekimi olmadan yapılırken, öğlen grubunda ise yaşanan talep fazlalığı nedeniyle, çocuklar aylarına göre gruplandırılarak kura çekimi gerçekleştirildi. Yaş gruplarına göre A,B ve C şubeleri için 36 asıl 15 yedek, D şubesi için ise 12 asıl 5 yedek belirlendi.

YARIM GÜN EĞİTİM OLACAK

Milli Eğitim esaslarına uygun olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Anaokulu, yarım gün esasına uygun olarak eğitim hizmeti verecek. Öğrenciler sabah ve öğle olmak üzere 09:00-12:00, 13:00-16:00 saatleri arasında iki farklı grupta eğitim alacak.

ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ KARŞILANACAK

Toplam 400 metrekarelik bir alanda, Karadolap Mahallesi Direk Sokak’ta 2 katlı olarak yapılan anaokulu, bölgede bu konudaki büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Anaokulu 3 sınıf, 1 Loft Alanı (Etkinlik Alanı), 1 İdare Odası, 1 Bekleme ve Bebek Bakım Odası, 1 Yemekhane/Mutfaktan oluşmakta.

Veliler eğitimlerin başlama tarihi ve kayıt ile ilgili konularda 0549 794 73 52 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

SABAH GRUBU KESİN KAYIT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞLE GRUBU ASİL VE YEDEK LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız