Eyüpsultan Belediyesi, Kurban Bayramı, kurban

Eyüpsultan Belediyesi her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayram da ilçede bulunan şehitlerimiz için kurban kesti.

Şehitler için ilk olarak Eyüp Sultan Camii'nde bayram namazı sonrası dualar edildi. Ardından 53 şehit için 53 adet kurban kesimi gerçekleştirildi.

Eyüp Sultan Camii arkasında bulunan Vakıflar İstanbul 1’inci Bölge Müdürlüğü Eyüpsultan İmarethanesi Adak Kurban Kesim Merkezi’nde gerçekleşen kesimin ardından kurban etleri şehit ailelerine teslim edildi.

Kurban kesimi sırasında şehit ailelerine Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız refakat etti.

“EYÜPSULTAN BELEDİYESİ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Şehit aileleri, Eyüpsultan Belediyesinin sadece Kurban Bayramlarında değil her zaman yanlarında olduğunu belirterek Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ettiler.

Her yıl şehitler için kurban kesilmesinin de kendilerini ayrıca mutlu ettiğini, bunun ayrı bir öneme sahip olduğunu söylediler.

Şehit Metin Kaya’nın annesi Saniye Kaya, Eyüpsultan Belediyesinin şehitler için kurban kesmesiyle ilgili olarak duygularını şöyle dile getirdi;

“Allah razı olsun. Bizi unutmuyorlar, her sene şehidimiz için kurban kesiyorlar.”

22 Nisan 1994 tarihinde terhisine 15 gün kala Şırnak’ta şehit olan Tamer Vardar’ın babası Cemail Vardar ise; “Allah razı olsun. Eyüpsultan Belediyesi her sene şehitlerimiz için kurban kesiyor. Çok memnun oluyoruz mutlu oluyoruz. Şehit evlatlarımızı düşünüyorlar, bizleri düşünüyorlar. Gururlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Şırnak’ta şehit olan Ali Bekdemir’in babası Ahmet Bekdemir; “Her sene şehitlerimiz için kurban kesiyorlar. Eyüpsultan Belediyesinden Allah razı olsun. Buna sebep olanlardan Allah razı olsun. Bundan çok memnunuz.” dedi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız