Eyüpsultan'da İnternet Kafeler Hizmete Hazır

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, 17 Mart’ta faaliyetlerine ara veren internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, Kovid-19 tedbirlerinin alınması şartıyla 1 Temmuz’da (yarın) faaliyetlerine başlayacak.

Bu kapsam doğrultusunda Eyüpsultan Belediyesi, internet kafe ve elektronik oyun yerlerini dezenfekte çalışması yaptı. İşletmeler yeni hizmet dönemi için hazır hale getirildi.

ALINAN TEDBİRLER ŞÖYLE:

İnternet kafe ve elektronik oyun yerlerine maskesiz girilemeyecek, içeride maske çıkarılmayacak.

İşletmeciler tarafından genel kullanım alanlarına ve oturum düzenine ilişkin mesafe planı hazırlanacak, internet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerlerinin müşteri kapasitesi mesafe kuralına göre belirlenecek, kapasite bilgisi işletmenin girişinde görülebilir bir yere asılacak ve bu kapasiteye uygun sayıda müşteri kabul edilecek.

Aynı anda bulunabilecek kişi sayısına ilişkin planlama (çalışan ve müşteriler dahil edilerek hesaplanacak şekilde) kişi başına 4 metrekareden az olmayacak şekilde yapılacak.

EN AZ 1 METRE MESAFE KURALI GEÇERLİ

Aynı anda içeride bulunacak kişiler ve masalar/üniteler arasında en az 1 metre mesafe kuralına uyulacak, bu mesafe yer işaretleriyle belirlenecek. Tek ünitede iki ve daha fazla kişiyle oynanan oyunlarda her bir kişi arasında en az 1 metre mesafe olacak.

Masa/üniteler arasında şeffaf branda, cam bölme, ahşap kenarlık gibi unsurlarla teması azaltıcı tedbirler alınacak.

Masa/sandalyeler, bilgisayar ekranı, klavye ve mouse, oyun konsolu gibi ekipman ve malzemeler her müşteri kullanımından sonra yüzde 70 derecelik alkolle silinecek.

Yiyecek/içecek servisi işletme personeli tarafından mesafe kuralına uygun olarak yapılacak. Çay/kahve ve diğer içeceklerin servisinde tek kullanımlık malzemeler kullanılacak.

Personelin giriş/çıkışlarında ateşleri ölçülecek, veriler günlük kayıt altına alınacak ve asgari 14 gün saklanacak.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız