Eyüpsultan'da Ramazan bereketi yaşanıyor

Eyüpsultan Belediyesi Ramazan ayı boyunca birçok etkinlikle vatandaşların gönüllerine dokunuyor.

TRAFİKTE KALANLARA İFTARLIK İKRAMI
Bu etkinliklerden biri de iftar vaktinde trafikte kalan sürücülere iftariyelik ikramı.

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da birçok farklı noktada iftara 15 dakika kala, arabalarıyla trafikte kalmış vatandaşlara iftariyelik dağıtımı yapılıyor.

DAĞITIM HER GÜN YAPILIYOR

Sürücülere yönelik her gün yapılan ikram Ramazan ayı boyunca devam edecek.

RAMAZAN AYI BOYUNCA HER GÜN DEV İFTAR SOFRASI KURULUYOR

Eyüp Sultan Camii’ne yakın konumda olan Reşadiye İmam Hatip Ortaokulunun bahçesinde Ramazan ayı boyunca her gün bin kişilik iftar sofrası kuruluyor. Dev iftar sofrasında hem Eyüpsultanlılar hem de Eyüpsultan’a gelen misafirler ağırlananıyor.

HER GÜN BİR MAHALLEDE 100 KİŞİLİK İFTARİYELİK

İftar çadırının dışında Eyüpsultan’da her gün bir mahallede 100 kişilik iftariyelik dağıtımı oluyor. İftariyelikler ihtiyaç sahibi ailelere ve Eyüpsultan’a taşınan depremzede ailelerin evlerine götürülüyor.

MARKET KARTI VE ERZAKLA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK

İlçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak on binlerce gıda paketi ve market kartı verilerek Ramazan’ın bereketi paylaşılıyor.

KADINLARA ÖZEL MUKABELE

Afife Hatun Kültür Evi’nde de 20 Mart ile 17 Nisan tarihleri arasında kadınlara özel Aile Akademisi Mukabele Programı gerçekleştiriliyor. Program hafta içi her gün, saat 11:00 ile 12:00 arasında oluyor.

HER HAFTA SONU ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

Yine Ramazan ayı boyunca her Cumartesi ve Pazar çocuk etkinlikleri düzenleneniyor. Alibeyköy Osmanlı Park ve Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nde birbirinden renkli ve Ramazan’ın manevi atmosferini yaşatacak olan çocuk etkinlikleri, saat 15:00 ile 16:00 arasında gerçekleştiriliyor.

ALİBEYKÖY OSMANLI PARK’TA RAMAZAN ÇARŞISI

Geçtiğimiz sene düzenlenen ve milyonlarca misafir ağırlayan Alibeyköy Osmanlı Park Ramazan Çarşısı bu yıl da Ramazan’ın gözde mekanlarından oluyor. Hava şartları da göz önüne alınarak hazırlanan ve tüm gün açık olan Ramazan Çarşısı’nda yöresel ve hediyelik eşya gibi ürünler satılıyor.

ÜNİVERSİTELİLERE İFTAR DEVAM EDİYOR

Geçen sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da binlerce öğrencinin faydalandığı Üniversitelilere İftar geleneği de devam ettiriliyor. Eyüpsultan’da öğrenci evinde veya yurtta kalan üniversite öğrencileri için ücretsiz iftar ikramı yapılıyor. Öğrenciler bu hizmetten faydalanmak için belediyenin internet sitesinden başvuruda bulunabilecek.

OSMANLI PARK’TA DERNEK İFTARLARI

Ayrıca Alibeyköy Osmanlı Park’ta her gün. İlçede bulunan hemşehri dernekleri için gece düzenleniyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız