Eyüpsultan'da Ramazan'da Cuma Günü Neler Var?

Eyüpsultan Belediyesi, bu yıl “Evde Kal” çağrısına uyarak evinde kalan vatandaşlar için Ramazan Ayı’nın coşkusunu evlere taşıyor.

Eyüpsultan Belediyesi, On bir Ayın Sultanı Ramazan’ın ruhuna uygun birbirinden güzel programları sosyal medya üzerinden vatandaşlarla buluşturuyor.

Enes Yıldırım’ın sunumuyla hafta içi her gün 18.00’da başlayıp iftar saatine kadar devam eden “Eyüpsultan’da Ramazan” programıyla Ramazan’ın huzuru ve neşesi evlere taşınıyor.

Ramazan'ın 8. günü (1 Mayıs Cuma) saat 18:00'de sosyal medyadan canlı olarak yayınlanacak olan programda, Enes Yıldırım’ın konuğu, Eyüpsultan İlçe Müftüsü Mustafa Mesten.

Tarihçi – Yazar Süleyman Faruk Göncüoğlu’nun Eyüpsultan Türbesi’nin sırları ve bilinmeyenleri hakkında bilgiler paylaşacağı programda, Mehmet Dilbaz ise Eyyûb el-Ensarî'nin hayatından kesitler anlatacak.

Programda ayrıca Halit Törün’den Kuran-ı Kerim Tilaveti, Hacivat – Karagöz gösterisi, Cengiz Gökdemir ile Ali Metin Özdemir’den tasavvuf müziğinin en güzel eserlerini ve ilahilerini dinleyeceğiz.

Ramazan Mutfağı köşesinde ise Şef Doğa Çitçi, geleneksel Türk ve Osmanlı mutfağının en sevilen lezzetlerinin tariflerini verip yapılışlarını anlatacak.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız