Eyüpsultan'da Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenledi

Sarıkamış Harekatı’nın 105. yılı anma törenleri kapsamında Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Bilgi Evi öğrencileri tarafından anma programı düzenlendi.

Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi (EKSM) Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen “Beyaza Yazılmış Destan Sarıkamış” isimli programda, Birinci Dünya Savaşı’nda Rus işgalinde bulunan Doğu illerini geri almak için düzenlenen Sarıkamış Harekâtı’nda şehit düşen Mehmetçikler anıldı.

Yeşilpınar, Akşemsettin, Kemerburgaz Bilgi Evi öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcıları Ali Rıza Yavuz, İsmail Uysal, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Geçmişten günümüze milletimizin vatanı için yapmış olduğu fedakârlık duygusunu diri tutmak, Sarıkamış Destanına adını veren 90 bin şehidimizi anmak ve Sarıkamış ruhunu anlamlandırmak amacıyla gerçekleştirilen programa, Eyüpsultanlılar yoğun ilgi gösterdi.

SARIKAMIŞ’TAN CANLI BAĞLANTI YAPILDI

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Sarıkamış Destanını anlatan bir video gösterimiyle devam etti. Ayrıca Sarıkamış’tan canlı bağlantı ile çetin doğa şartları ve Sarıkamış Destanı konusu bire bir yerinden anlatıldı.

Bilgi evi öğrencilerinden oluşan koronun Sarıkamış Türküleri seslendirdiği müzik ziyafetinin ardından Bilgi Evi öğrencileri tarafından hazırlanan “Beyaza Yazılmış Destan” isimli tiyatro gösterisi sahnelendi. Etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız