EYÜPSULTAN'DA YAZ KIŞ SPOR VAR

Haber ve Fotoğraflar: Serkan Duygu

Eyüpsultan Belediyesi'nin, çocukların ve gençlerin spor yapmalarını imkan sağlamak için her yıl periyodik olarak düzenlediği Kış Spor Okullarında eğitimler devam ediyor.

Çocukların sadece yaz aylarında değil kışın da spor yapmalarını imkan sağlayan Kış Spor Okullarında 1483 öğrenci 8 farklı branşta eğitim alıyor.

Eyüpsultanlı öğrencilere ücretsiz spor yapma imkanının sağlandığı okullarda futbol, basketbol, voleybol, tenis, karate, okçuluk, cimnastik branşlarında eğitimler veriliyor. Çocuklar, Alibeyköy Spor Kompleksi, Rami, Göktürk, Güzeltepe, Akşemsettin, Kemerburgaz ve Eyüp Anadolu Lisesi’nde farklı branşlarda eğitim alıyor.

Kayıtların devam ettiği Kış Spor Okullarında her öğrencinin tek branş seçme hakkı bulunuyor. Eğitimlerin cumartesi ve pazar günleri verildiği spor okullarında kız öğrenciler 10.00 – 13.30, erkek öğrenciler ise 14.00 – 17.30 saatleri arasında eğitim alıyor. 4 – 6 yaş grubu çocuklar cimnastik eğitimlerine katılırken, 7 – 16 yaş arası çocuklar ise diğer tüm branşlardaki spor eğitimlerinden faydalanabiliyor.

19 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek olan Kış Spor Okullarına veliler Alibeyköy Spor Kompleksi‘nden kayıt yaptırıp, 0212 440 15 67 nolu telefondan bilgi alabiliyorlar.

“KIŞ SPOR OKULLARINI ÇOK SEVİYORUZ”

Daha önce Yaz Spor Okullarına katılan 6 yaşındaki Elif Önder, Kış Spor Okullarını da çok sevdiğini belirterek, duygularını şu sözlerle ifade ediyor: “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Çok sevdiğim için cimnastik branşını seçtim. Öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum.”

Kış Spor Okullarına geçen sene de katılan, bu sene ise karate branşını seçtiğini söyleyen 10 yaşındaki Hilal Gültekin, şu açıklamaları yapıyor: “Geçen sene basketbola gitmiştim bu sene ise karate öğrenmek istedim. Utku hocamız bize çok güzel hareketler öğretiyor. Bu sporu seçtiğim için mutluyum.”

Kış Spor Okullarında karate branşını seçen 11 yaşındaki Şevval Ecrin Arpa ile 9 yaşındaki kardeşi Şeyma Nur Arpa, Kış Spor Okulları’na severek ve isteyerek geldiklerini belirterek şunları söylüyor: “Ben geçen sene de karate branşını seçmiştim, sarı kuşağa kadar yükseldim. Kardeşim de benim gibi aynı branşı seçti. Karate yapmayı ikimiz de çok seviyoruz. Yeni kuşaklar alarak bu sporda ilerlemek istiyoruz.”

Kış Spor Okullarına ilk kez katılan “Burası çok güzel diyen “ 8 yaşındaki Hira Mercan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Kış Spor Okullarına ilk defa geliyorum. Beni ailem yazdırdı, ama bende burayı çok sevdim. İyi ki yazdırmışlar. Basketbol oynamayı seviyorum. Burada eğlenceli vakit geçirip spor yapıyoruz.

“KIŞ SPOR OKULLARINA ÜÇ YILDIR GELİYORUM”

Kış Spor Okullarına Yeşilpınar Mahallesi’nden katılan 10 yaşındaki Ensar Kepir, 3 senedir devam ettiği Kış Spor Okulları ile ilgili memnuniyetini şu sözlerle dile getiriyor: “Üç senedir devam ettiğim Kış Spor Okullarında çok eğleniyor ve kaliteli zaman geçiriyorum. Özellikle derslerin ve sınavların yoğun olduğu haftalarda burada spor yapmak beni çok rahatlatıyor. Tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Bize bu imkanı sunan Başkanımız Deniz Köken’e de çok teşekkür ediyoruz.”

10 yaşındaki Oğuzhan Eski, Kış Spor Okullarına dört yıldır geliyor. Alibeyköy’de oturan Oğuzhan, futbol oynamayı çok sevdiğini belirterek şu açıklamaları yapıyor: “Buraya severek ve isteyerek geliyorum. Futbol oynamayı seviyorum. Burada hocalarımız bize çok iyi şeyler öğretiyor. Arkadaşlık ortamı da çok güzel.”

Kış Spor Okullarına ilk defa katılan 10 yaşındaki Ekim Araz Şamiloğlu, eğitimlerin çok hoşuna gittiğini belirterek “Futbol oynamayı çok seviyorum. Burada güzel zaman geçiriyorum. Evde oturmaktansa burada spor yapmak daha keyifli. Stres atıp kaliteli zaman geçiriyoruz.”

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız