sünnet şöleni

Eyüpsultan Belediyesi tarafından ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Töreni bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda düzenlenen törene Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de katılarak, erkekliğe ilk adımını atmanın heyecanını yaşayan Eyüpsultan’lı çocukların mutluluklarına ortak oldu.

Mehter Takımı’nın verdiği konserle başlayan törende minikler için dualar edildi, aileler çocuklarıyla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek onlar için büyük önem taşıyan bu özel anları hatıralaştırdılar.

EYÜPSULTAN’IN KADİM GELENEKLERİNİ DEVAM ETTİRİYORUZ”

Başkan Deniz Köken törende yaptığı konuşmada bu yıl 761 çocuğun sünnet edildiğini ifade ederek “Allah bundan sonra mürvetlerini göstersin inşallah. Bu küçük düğünleriydi, büyük düğünlerinde de inşallah birlikte oluruz. Eyüpsultan’ın kadim geleneklerinden bir tanesi bu sünnet merasimiydi. Bu sünnet organizasyonunu aralıksız her sene yapmaya devam ediyoruz. Sadece pandemi de ara vermek zorunda kaldık. Bu yılı da kazasız belasız atlattık. Vapur gezimizle beraber sonlandıracağız. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin, mürvetlerini de göstersin inşallah” dedi.

SÜNNET ÇOCUKLARINA BOĞAZ TURU

Tamamen ücretsiz olarak sünnet ettirilen, ayakkabısından pelerinine tüm sünnet kıyafetleri yine belediye tarafından karşılanan 761 çocuk meydandaki törenin ardından, aileleri ile birlikte Mehter Takımı’nın çaldığı marşlar eşliğinde Eyüpsultan İskelesi’ne yürüdüler. Başkan Deniz Köken de çocuklarla birlikte Eyüpsultan İskelesi’ne kadar yürüyerek, vapura binen aileleri uğurladı.

Kendilerine tahsis edilen üç vapura binen çocuklar 2 saatlik boğaz gezisine çıktılar. Boğaz gezisi sırasında sünnet çocukları ve ailelerine belediye görevlileri çeşitli ikramlarda bulundu.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız