Eyüpsultanlı çocuklar sömestir tatilini dolu dolu yaşadı

Eyüpsultan Belediyesi’nin 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı sömestir tatiline giren öğrenciler için gerçekleştirdiği Sömestir Festivali, birbirinden renkli ve eğlenceli aktivitelerle sona erdi.

Gençlerin ve çocukların tatilin keyfini doyasıya çıkarmaları için 21 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Eyüpsultan Sömestir Festivali kapsamında Biz Cevahir Haliç Alışveriş Merkezi, Eyüppark Alışvermerkezi ve Vialand Alışveriş Merkezi’nde bir dizi etkinlik düzenlendi.

EN EĞLENCELİ YARIYIL TATİLİ

Cumartesi ve Pazar günü alışveriş merkezlerinde gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar Hacivat – Karagöz, sihirbaz, jonklör, balon show gösterileri ile eğlenceli dakikalar yaşadı. Yüz boyama ve bileklik yapımı atölye çalışmalarına da katılan çocuklara Eyüpsultan Belediyesi tarafından balon ve boyama kitapları hediye edildi.

BAŞKAN DENİZ KÖKEN DE ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTEYDİ

Eyüpsultanlı çocuklar için bu muhteşem festivali hazırlayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, cumartesi günü Biz Cevahir AVM’de etkinliklerin yapıldığı alanı ziyaret etti. Etkinlikte çocukların eğlencelerine ortak olan Başkan Deniz Köken, tüm çocukların ve ailelerinin sömestir tatilini tebrik etti, başlayacak olan ikinci eğitim - öğretim dönemi için başarılar diledi.

SANATSAL EĞİTSEL VE SPORTİF AKTİVİTELER

Festival kapsamında liseli gençler için yatılı kamp günleri, buz pisti deneyimi, ücretsiz sinema günleri, Matematik Evi atölyeleri, ebeveyn çocuk atölyeleri, tiyatrolar, basketbol turnuvası gibi çeşitli sportif, eğitsel ve sanatsal aktiviteler düzenlendi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız