Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Akşemsettin Mahallesi Elmas Sokak, Mehmet Emin Ademoğlu

Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaz kış, gece gündüz demeden ilçeyi temiz tutmak adına özveri ile çalışmaya devam ediyor.

Onların üstün bir gayretle dur durak bulmadan çalışmaları da mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor.

Zaman zaman temizlik işleri çalışanları ile mahalle sakinleri arasında keyifli diyaloglar da yaşanıyor.

Tıpkı Akşemsettin Mahallesi Elmas Sokakta ikamet eden 6 yaşındaki Mehmet Emin Ademoğlu'nun mahallerine çöp toplamaya gelen temizlik işleri personeli ile kurduğu duygusal bağ gibi...

Çöp kamyonunun sesini her duyduğunda, siren ışığının duvara her yansımasında heyecanla balkona fırlayan Mehmet Emin, temizlik işleri personeline “iyi akşamlar çöpçü amca, kolay gelsin” diye sesleniyor.

Her akşam aynı şekilde balkondan kendilerine seslenen temizlik işleri personelleri ise onun bu sevgi gösterisini karşılıksız bırakmayarak “iyi akşamlar Paşam” diyerek karşılık veriyor.

Minik Mehmet Emin’le temizlik işleri personeli arasında her gün yaşanan bu sevgi gösterisinden haberdar olan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Mehmet Emin’in bu saf sevgisini karşılıksız bırakmayarak ona bir tablet hediye etti.

Kendisine ulaşan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personellerini evinde ağırlayan Mehmet Emin büyük bir sevinç yaşarken, minik kalbiyle gönülleri bir kez daha fethetti.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız