Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi'nin inşaatı hızla yükseliyor

“Eyüpsultan’a Değer” sloganı ile hizmet üretmeye devam eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, ilçedeki her bölgede özellikle çocuk, kadın, engelli ve yaşlıların yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik tip projeleri, tek tek hayata geçiriyor.

Mahalleleri gezerek yerinde tespitlerde bulunan, halkın ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiren Başkan Deniz Köken, bu kapsamda Yeşilpınar Mahallesi’nde Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’nin yapımını başlattı.

BAŞKAN DENİZ KÖKEN, İNŞAATTA İNCELEMELERDE BULUNDU

İnşaatı hızla yükselen kültür evinde yapılan çalışmaları inceleyip, bilgi alan Başkan Deniz Köken, nitelikli yapılar ortaya koymaya devam ettiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Biliyorsunuz 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımızın nezaretinde, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı olması hasebiyle de biz Mehmet Akif Kültür Evi’ni burada açıyoruz. Burada hem spor, hem ESMEK, hem gençlik merkezlerimiz faaliyet gösterecek. Yeşilpınarımıza hayırlı olsun diyorum. Aynını yine Akşemsettin’de, Çırçır’da, Karadolap’ta yapacağız. Karadolap’ta kreşi yaptık, yukarıda da yine kültür evini yapıyoruz. Neresi varsa bulduğumuz yerleri değerlendiriyoruz. Mahallelerde gençlerin, hanımların gidebileceği evler olsun istiyoruz"

KÜLTÜR EVİNDE, ESADEM, ESMEK VE GENÇLİK MERKEZİ HİZMET VERECEK

İçerisinde Eyüpsultan Mesleki Eğitim Merkezi (ESMEK), Eyüpsultan Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi (ESADEM) ve Gençlik Merkezi’nin yer alacağı kültür evi 732 metrekare inşaat alanına sahip olacak. ESMEK kurslarına katılacak olan vatandaşların çocuklarını bırakabilecekleri Çocuk Evi ve Kafenin de bulunacağı 3 katlı binada gençlerin eğitim alacağı 10 derslik olacak.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız