Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, Mevlid Kandili, Eyüpsultan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğduğu mübarek gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili, Eyüpsultan’da çok özel bir programla kutlandı.

Çocuklarla çocuklaşın” diyen Peygamber Efendimizin doğum gününde, Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü çocukların katıldığı özel bir programa imza attı.

Eyüpsultan Belediyesi Ensari Konağı’nda düzenlenen programa, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’le birlikte Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüpsultan Halk Eğitim Müdürü Kadir Tellioğlu, başkan yardımcıları ve çok sayıda aile katıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Bir Dilek Tut kampanyamızı ilk olarak burada başlatalım” diyerek çocuklardan bir dilek tutmalarını ve bu dileklerini yazarak kendisine iletmelerini istedi.

Başkan Deniz Köken, “Mevlid Kandilimiz mübarek olsun. Bu programımızda Peygamber Efendimizin ‘Çocuklarla Çocuklaşın’ hadis-i şerifinden yola çıkarak çocuklarımızla buluştuk.” dedi.

Kahvaltı programının ardından düzenlenen birbirinden güzel etkinliklerle gönüllerince eğlenen çocuklara, pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı yapıldı.

Karagöz ve Hacivat gösterisi ile keyifli dakikalar yaşayan çocuklar, şarkılar söyleyip, balon patlatma yarışması ve ebru yaptılar.

Program sonunda yeşil bir geleceğin teminatı olan çocuklarımıza yeşeren tohumlu kalemler hediye edildi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız