AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Hamas, Halid Meşal, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'i ziyaret etti.

Numan Kurtulmuş, Meşal ve arkadaşlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bugün Eyüpsultan’da Filistin Dostluk Grubu’nun milletvekillerimizle birlikte yapacağı bir toplantı var, o toplantıya teşrif ettiler. Filistin davasının bizim için hayati bir mesele olduğunu hatırlatmaya bile gerek yok. Bütün dünya Filistin davasına sırtını dönse bile biz sırtımızı dönmeyeceğiz.

Çünkü Filistin davası hem Filistin’in özgürlüğüne sahip çıkmaktır hem İslam ümmetinin geleceğine sahip çıkmaktır, aynı zamanda da dünya barışının temin edilmesi için önemli bir meseledir.

Maalesef son zamanlarda Siyonist rejimin saldırılarını arttırmasını büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Üzüldüğümüz konu şudur; İslam dünyası da, dünyanın birçok ülkesi bu saldırılar karşısında ciddi bir sessizlik içerisindedir.

İslam dünyasını bu kadar dağınık görmüşken Siyonist rejim de son vuruşu yapmak istiyor. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar Filistin davasını ve Filistin’i yok edemeyecekler. Son olarak Gazze bombalamaları sırasında Anadolu Ajansı’nın bombalanması da tabii ki tesadüfi değildir. İsrail’in işlediği insanlık suçlarını dünyaya duyurulmasında rahatsızlık duymuşlardır."

"TÜRKİYE SADECE TÜRKLER İÇİN DEĞİL TÜM İSLAM DÜNYASI İÇİN ÖNEMLİ"

Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal de hem Numan Kurtulmuş'a hem de Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ederek, Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye'nin sadece Türkler için değil, tüm İslam dünyası için de önemli bir ülke olduğunu belirten Meşal, şöyle devam etti:

"Son birkaç gün içerisinde sizlerin de takip ettiği gibi, özellikle Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki ofisi bombalandı. Bu aslında sembolik bir şeydi. Ama sizin varlığınızdan, Siyonist güçler gerçekten rahatsız.

Ama ben cenabıhaktan temenni ederim ki sizin bu gücünüzü daha da arttırır ve sizin bu aranızdaki problemlerin izale edilmesi için de bütün Müslümanlara güç-kuvvet verir. Siz sadece kendiniz için değil bizim için de varlık sebebisiniz."

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Numan Kurtulmuş ve Halid Meşal’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Eyüpsultan gravürü armağan etti.

Numan Kurtulmuş ve Halid Meşal daha sonra, Eyüpsultan Belediyesi ile Kudüs ve Tarihimiz Derneği’nin Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde verdiği Filistin iftar davetine katıldılar.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, İsrail karşısında İslam dünyasın zor durumda olmasının iki temel sebebi olduğuna dikkati çekerek, "Bir, İsrail'in sahip olduğu imkanlar. İkincisi, Müslüman dünyasının içinde bulunduğu durum. İsrail, Kudüs'ü Müslümansızlaştırıp Büyük İsrail'i kurmakla ilgili evrensel bir plana sahip ve bu plana yürütmek için bir adanmışlık içindedir. Müslümanların da bu konuda evrensel bir planı ve çalışması olmalıdır." dedi.