Okul Kantinleri Denetleniyor

Eyüpsultan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin hayatını ilgilendiren her konuda, onların yanında olmaya devam ediyor. Öğrencilere okul giriş ve çıkışlarında yardımcı olan zabıta ekipleri, şimdi de okul kantinlerinde yaşanan sorunların çözümü için denetlemelerini sıklaştırdı.

EYÜPSULTAN 3 AYRI BÖLGEYE AYRILARAK DENETLENİYOR

Okul kantinlerine belli aralıklarla denetimlerini sürdüren Eyüpsultan Belediyesi zabıta ekipleri, kantinlerin ruhsatlarını kontrol ederken, uyulması gereken gıda kurallarını da titizlikle inceliyor. Ekipler, tüketici haklarının korunması kapsamında gıdaların ambalajlarını tek tek inceleyerek, ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ediyor.

Eyüpsultan, Alibeyköy, Kemerburgaz-Göktürk bölgeleri olmak üzere Eyüpsultan 3 ayrı bölgeye ayrılarak denetimler sıklaştırıldı.

Zabıta ekipleri bünyesinde çalışan gıda mühendisleri okullardaki kantinleri denetleyerek, uyulması gereken kurallar hakkında kantin yönetici ve çalışanlarını bilgilendiriyor.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Eyüpsultan’da devlet ve özel okul kantinlerini denetleyen zabıta ekipleri şimdiye kadar ciddi problemlerle karşılaşmadıklarını söylediler.

Denetlenen okullarda görülen aksilikler, yasak olan yiyecek ve içecekler yetkili kişilere anında tebliğ ediliyor. Ardından 15 günlük süre verilip eksikliklerin giderilmesi için süre veriliyor. Eksiklikler bu süre zarfında giderilmezse cezai yaptırımlar uygulanıyor.

Denetimden tam not alan kantin yöneticilerine kurallara uydukları için teşekkür eden ekipler, denetimlerin belirli aralıklarla yapılacağını belirtiyor.

ANAOKULLARI DA DENETLENİYOR

Eyüpsultan Belediyesi zabıta ekipleri, ruhsat yetkisi Valiliklerde olan anaokullarında bulunan yemekhaneleri de denetleyerek çocukların daha hijyenik bir ortamda hizmet almalarını sağlıyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız