Rami Sosyal Tesisimiz ve Rami ESMEK hayırlı olsun

“Eyüpsultan’a Değer” sloganı ile hizmet üretmeye devam eden, mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda 7’den 70’e herkese hitap eden sosyal, kültürel yaşam alanları ile donatan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, bu kapsamda Rami Sosyal Tesis ve Orhan Keçeli Kültür Evi Rami ESMEK’in açılışını yaptı.

Açılışa Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’le birlikte AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, AK Parti Eyüpsultan İlçe Kadın Kolları Başkanı Ceren Çolak, SEBA İnşaat yetkilileri, Rami Yeni Mahalle Muhtarı İrfan Önder, Rami Cuma Mahalle Muhtarı Gürol Birkardeşler, ESMEK kursiyerleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BU MAHALLEDE YAŞIYORUZ, BURADA MUTLUYUZ DEMENİZ BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR KAZANÇ”

SEBA İnşaat tarafından şirketin kurucusu Orhan Keçeli adına yapılan Orhan Keçeli Kültür Evi Rami ESMEK ve Rami Sosyal Tesisin açılışında konuşan Başkan Deniz Köken, "Orhan Keçeli Kültür Evi Rami ESMEK ve Rami Sosyal Tesisimizi komşularımızın da katılımıyla açtık. Mahallelerimize değer katmaya, Eyüpsultan için çalışmaya devam ediyoruz. Biz 4 yıllık zaman diliminde komşularımız ve dostlarımızla ne konuştuysak aşağı yukarı yapmaya gayret ettik. Bu mahallede yaşıyoruz ve burada mutluyuz demeniz bizim için büyük bir kazançtır, bizim tek mutluluğumuz o. Her mahalleyi kendi içinde yaşanabilir kılmak istiyoruz" dedi.

Rami ESMEK Müzik Atölyesi kursiyerlerinin verdikleri mini bir konserle renk kattıkları açılış sonrası Başkan Deniz Köken ESMEK atölyelerini gezerek kursiyerle sohbet etti.

RAMİ ESMEK’İN ÇOCUK OYUN ODASI VE PARKI BULUNUYOR

SEBA inşaat tarafından şirketin kurucusu Orhan Keçeli adına yapılarak belediyemize bağışlanan Orhan Keçeli Kültür Evi Rami ESMEK’in, 331 metrekare kapalı alanı, 120 metrekare çocuk oyun alanı bulunuyor. Rami ESMEK Kurs merkezinde müzik atölyesi, mutfak atölyesi, sanat atölyesi, bilişim atölyesi, çok amaçlı sınıf, çocuk oyun odası ve çocuk oyun parkı bulunuyor. Haftanın yedi günü hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz saatlerinde hizmet veren merkez 1040 kontenjana sahip. Çocuk oyun odasında; haftanın beş günü 09:00 / 16:00 saatleri arasında kursiyerlerin 3-6 yaş aralığındaki çocukları ağırlamakta. Çocuk gelişimi eğitmeni eşliğinde çeşitli etkinliklerle anneleri derste olan çocuklar, hem eğlenip hem de öğrenmeye devam etmekte. Oyun odasının bahçesinde çocuk oyun parkı da bulunuyor.

RAMİ’NİN YENİ SOSYAL YAŞAM ALANI

Eyüpsultanlı vatandaşların yaz kış huzur içinde çay ve kahvelerini yudumlayıp sohbet edebilecekleri Rami Sosyal Tesisinin 268 metrekare kapalı alanı, 450 metrekare açık oturma alanı bulunuyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız