Eyüpsultan Belediyesi, Sağlıklı Yaşam Karavanı

Eğitim ve sağlık konularında gerçekleştirdiği projelerle dikkat çeken Eyüpsultan Belediyesi, sosyal belediyecilikte de bir ilke daha imza attı.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından oluşturulan Sağlıklı Yaşam Karavanı ile ilçe genelindeki okullarda ve mahallelerde sağlık taraması yapılıyor.

Eyüpsultan Belediyesi Sağlıklı Yaşam Karavanı” çalışmalara Eyüpsultan Rami Yeni Mahalle Tantavi İlkokulu’nda başlarken, okullardan sonra mahallelerde de vatandaşların sağlık taramasını gerçekleştiriyor.

Sağlıklı Yaşam Karavanı’nın mahallelerdeki ilk durağı Yeşilpınar Mahallesi oldu. Bölge Parkı’na gelen karavanda görevli diyetisyenlerce, vatandaşların boy ve kilo ölçümü yapıldı.

Kilo fazlası olan ve risk grubuna giren vatandaşlara randevu verilerek Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürlüğü’ndeki diyet bölümüne yönlendirme yapıldı.

Burada kişiye özel diyet listeleri hazırlanıp tedavi gerçekleştirilecek.

Eyüpsultan Belediyesi’nin ücretsiz diyetisyen hizmetini mahallelere ve okullara taşıdığı bu projeyle ilçedeki obezitenin önlenmesi, sağlıklı yaşam, doğru beslenme konularında bilgilendirme yapılması, diyetisyene gidemeyen vatandaşlara bu konuda ücretsiz destek olunması amaçlanıyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız