Şair Nabi Öğrencileri Yeni Spor Sahasına Kavuştu

Gençlere, çocuklara eğitimde, sporda her türlü desteği sunan Eyüpsultan Belediyesi, bu kapsamda yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalarla okullardaki eksikler tamamlanıyor, sorunlar çözülüyor.

Eyüpsultan Belediyesi’nin en son eğitim projesi Alibeyköy Şair Nabi İlkokuluna gerçekleştirildi. Okulun spor sahası yenilenerek yepyeni bir görünüme kavuştu.

Spor sahasının açılışına Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüpsultan Belediyesi Meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“23 NİSAN’DA KREŞ AÇMIŞTIK, ŞİMDİ DE SPOR SAHASINI AÇTIK”

Başkan Deniz Köken açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘’23 Nisan’da okulumuza kreş açmıştık. Şimdi de okulumuza spor sahası açmak nasip oldu. Sizler başarılı oldukça bizler sizlere desteğimizi artıracağız. Sizler için kütüphaneler, etüt alanları oluşturacağız. Çocuklarımızın eğitimle ilgili sorunları olmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu sahamız da hayırlı uğurlu olsun. Eyüpsultan’da 19 yaşının altında 109 bin genç var. Onların hepsinin spor yapmalarını, koşmalarını, yüzmelerini sağlamak için elimizden gelen her türlü imkanı sizlere sağlayacağız. ‘’

Kurdele kesiminin ardından sahada minikler mini maç gerçekleştirdiler. İlk vuruşu ise Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken gerçekleştirdi.

Ayrıca okul bahçesinde Eyüpsultan Belediyesi tarafından çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi.