Şubat ayında 93 kişi, İstihdam Merkezimiz aracılığıyla iş sahibi oldu

Eyüpsultan Belediyesi Eyüpsultan İstihdam Merkezi’nin (ESİM) başlattığı “İstihdam Seferberliği” tüm hızıyla sürüyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, seçim döneminde açıkladığı “5 yılda 5 bin istihdam”sözünü yerine getiriyor ve Eyüpsultan’da yaşayan işsiz vatandaşlara umut olmaya devam ediyor.

BİRÇOK SEKTÖRDE İSTİHDAM SAĞLANDI

“Eyüpsultan İstihdam Merkezi” Şubat 2021’de iş arayan 93 kişiyi, işveren ile buluşturarak Eyüpsultanlı vatandaşların iş bulmasına yardımcı oldu.

İstihdam Merkezi, şubat ayında ağırlıklı olarak mavi yakalı personel işe yerleştirdi. Temizlik sektöründen büfe elemanına oto yıkamadan vale servisine kadar birçok sektörde istihdam sağlandı.

Eyüpsultan İstihdam Merkezi (ESİM) Sorumlusu Büşra Özdemir konuyla ilgili şunları söyledi:

“TÜM BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLİYOR”

“Eyüpsultan İstihdam Merkezi’ne başvuru yapan bütün vatandaşların başvurusunu değerlendiriyoruz. Elimizde açık ilan başvurusu varsa yönlendirme sağlıyoruz. Tüm ilanları her gün mutlaka inceliyoruz. Sadece elimizdeki ilanlara değil bazen firmalarla görüşerek de istihdam imkânları yaratabiliriz”

“HER MESLEK GRUBU BİZE BAŞVURABİLİR”

“Haftalık yaklaşık 100 vatandaşımız bizi arayarak ya da direkt merkezimize gelerek kayıt bırakıyor. Daha çok güvenlik, depo, mutfak ve çay personeli, temizlik görevlisi, beden işçisi ve garsonluk gibi meslek grupları başvuruyor. Mühendis, hemşire veya farklı mesleklerden vatandaşlarımız da bize başvurabilir”

İŞ VE KARİYER BİRİMİNE NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Eyüpsultan İstihdam Merkezi Eyüpsultan'da ikamet eden ve iş arayan her vatandaşımıza hizmet veriyor. İş arayışında olan vatandaşlarımız (440 15 46 ve 0538 277 45 38) nolu telefonlardan bilgi alabilirler.

İş arayış sürecinin başlaması ve mülakat evresine geçiş için adayların Alibeyköy Mahallesi, Namık Kemal Caddesi’nde bulunan merkezimize gelip özgeçmiş formu doldurmaları gerekiyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız