Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, umre

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, aralarında 75 Eyüpsultanlı vatandaşın da bulunduğu 251 kişilik umre kafilesini kutsal topraklara uğurladı.

Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra İslam âleminin en önemli mekânlarından kabul edilen Eyüpsultan’dan umreye giden vatandaşlar için, Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası Fuaye Alanı’nda bir program düzenlendi.

Programa Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ile birlikte İstanbul Müftüsü Mustafa Mesten, umreye gidecek vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Programda Eyüpsultan Camii müezzinleri Davut Şensoy ve Halit Törün, Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptılar, ilahiler okudular.

Programda Başkan Deniz Köken: “Sevgili umre yolcuları şimdiden hayırlı olsun. Eyüb El Ensari’nin beldesinden Onun doğduğu beldeye selam götürün inşallah. Allah kabul etsin. Orada hem şehitlerimiz için, hem afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için, ülkemizin bir daha bu türlü afetler yaşamaması için dualar edin. Yolunuz açık olsun.” şeklinde bir konuşma yaptı.

Eyüpsultan Müftü Mesten ise konuşmasında: “Allah Resulü Aleyhissalatu Vesselam ‘Kim Hac ya da umre ederse, bu ibadetleri esnasında herhangi bir kötülük yapmaz, günah işlemezse anasından doğduğu günkü gibi tertemiz olarak geri döner’ buyuruyor. Rabbim bizleri de bu kullarından eylesin inşaallah.” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dualarla vatandaşlar kutsal topraklara uğurlandı.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız