Yaşam Destek Alanı'nda kalıcı evler inşa ediliyor

Eyüpsultan Belediyesi yaşanan deprem felaketi üzerine ilk günden beri bölgedeki yaraları sarmak için yoğun mesai harcıyor.

Depremzede vatandaşların mağduriyetlerini bir an önce gidermek amacıyla kolları sıvayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Belediyesi’nin gönüllü personelleri ile birlikte bölgede gece gündüz çalıştı.

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ YAŞAM DESTEK ALANI KURDU

Başkan Deniz Köken depremzede vatandaşların bir an önce yaşadıkları travmayı üzerlerinden atarak günlük yaşantılarına dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla Gaziantep İslahiye'de Yaşam Destek Alanı kurdurdu.

Yaşam Destek Alanı’nda kadınlara yönelik atölyeler, oyun parkı, aşevi, çocuklara özel etkinlik alanları ve Lojistik Merkezi bulunuyor.

TEK KATLI KALICI EVLER İNŞA EDİLİYOR

Her fırsatta, depremzede vatandaşların yanında olduğunu ve elde bulunan tüm imkanları onlar için seferber ettiğini vurgulayan Başkan Deniz Köken şimdi de Yaşam Destek Alanı’na tek katlı kalıcı evler inşa ettiriyor.

Depremzede vatandaşların daha konforlu bir yaşam alanına sahip olmalarını sağlamak için var gücüyle çalışan Başkan Deniz Köken sık sık bölgedeki vatandaşlarla bir araya gelerek onların taleplerini dinleyerek ihtiyaçları belirliyor.

RUHUN GIDASI GİBİ OLDU"

Bu arada Gaziantep İslahiye'deki vatandaşlar, Eyüpsultan Belediyesi Yaşam Destek Alanı’nı “ruhun gıdası gibi oldu" sözleriyle tanımlıyorlar.

Başkan Deniz Köken de vatandaşların bu tanımına karşı; “Biz de tam olarak öyle olsun istemiştik, herkesin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladık.” yorumunu yapıyor.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız