Meclis Üyesi

1979 yılında Erzurum'da doğdu.

İlköğrenimini Erzurum’da orta öğrenimini ve liseyi İstanbul Alibeyköy Refhan Tümer lisesinde tamamladı.

Yüksek öğrenimini 19 Mayıs Üniversitesi Turizm Otelcilik M.Y.O ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde sürdürdü.

İstanbul üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yerel yönetimler kent ve çevre çalışmaları yüksek lisansı öğrencisi.

İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca bilmektedir.

2004 ile 2006 yılları arasında turizm sektöründe yöneticilik görevlerinde çalıştı. 2006 ile 2011 yılları arasında özel firmalarda finans ve muhasebe işlerinde yöneticilik görevlerinde çalıştı. 2011 yılından itibaren kendi bürosunda mali müşavirlik faaliyetini devam ettirmektedir. 2015 yılından itibaren işveren ve işveren vekilinin iş sağlığı ve güvenliği konulu eğitimleri alarak İşveren ve İşveren Vekilinin İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetini sunmaya yetkili kişi statüsüne sahip oldu. Ayrıca 2017 yılında bilirkişilik temel eğitimini alarak bilirkişi unvanını kazandı.

Mevzuat ve sosyal konularla ilgili yazdığı makaleleri yerel basında yayınlanmaktadır. Sosyal Demokrasi Vakfı Yerel Yönetimler Okulu Eğitimini aldı. İstanbul Mali Müşavirler Odası tarafından verilen Türk Ticaret Kanunu eğitimi, Denetim, Denetim standartları ve uygulamalar eğitimi, Küçük ve Orta Boy işletmeler için Türkiye finansal raporlama standartları eğitimine katıldı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği üyesidir. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası ve Uluslararası İlişkiler komite üyesidir. Çağdaş Erzurum Hınıs Tekman Köy Dernekleri Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2014 yerel seçimlerinde Belediye meclisine seçilen İŞKAR Plan bütçe komisyonu ve Çevre komisyonu, Eğitim ve spor komisyonu, Engelsiz hayat komisyonu üyeliği görevlerini almıştır. Ayrıca 2015-2016-2017 yılları denetim komisyonu üyeliği yapmıştır. 2019 yılında İBB Meclis üyesi seçilmiştir. İBB’de Tarife ve Plan Bütçe komisyonu üyeliği yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ali Haydar İŞKAR

Ali Haydar İŞKAR

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız