Meclis Üyesi

Av. Özgür Nemutlu, 1992 İzmir Fen Lisesi, 1997 ODTÜ İşletme, 2003 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup yüksek lisansını 2006 yılında Avrupa Birliği Ticaret Hukuku üzerine Hollanda - Leiden Üniversitesinde tamamlamıştır. Özgür Nemutlu, İstanbul Üniversitesinde özel hukuk doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Meslek hayatına yöneticilik yaparak başlayan ve 2005 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra eden Nemutlu, 2000 yılından itibaren yayıncılık sektöründe çeşitli şirketlerde yönetici, ortak, kurucu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Özgür Nemutlu, yönetici olarak çalışmanın yanı sıra, uluslararası hukuk bürolarında avukat olarak çalışmıştır. Aynı zamanda T.C. Adalet Bakanlığı nezdinde arabulucu olan Özgür Nemutlu, Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı ve Denbir Vakfı mütevelli heyeti üyesidir ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, İzmir Fen Lisesi Mezunlar Derneği, ODTÜ Mezunları Derneği gibi birçok demokratik toplum kuruluşunda faal çalışmalar yürütmektedir.

Özgür Nemutlu, 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı olmuştur. Çeşitli dönemlerde CHP İstanbul İl Başkanlığı ve CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığında hukuk ve seçim komisyonlarında görev almıştır ve halen Eyüpsultan Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili, İmar Komisyonu ve Hukuk Komisyonu üyesidir.

Zeynep Nemutlu ile evli olan Özgür Nemutlu’nun Nazlı Kumru adında dünyalar güzeli bir kızı vardır. Nemutlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Özgür NEMUTLU

Özgür NEMUTLU

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız