Meclis Üyesi

Aslen Trabzon Sürmeneli olan Hüseyin BİRDAL, İstanbul Eyüpsultan ilçesinde Rami Cuma mahallesinde oturmaktadır. İlk ve orta öğretimi tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümünü tamamladı. İş hayatına tekstil sektöründe uluslararası ticaret yapan özel bir firmada yönetici olarak devam etmektedir.

Erken yaşından itibaren sosyal çalışmalar içerisinde yer aldı, çeşitli vakıflarda ve derneklerde görevlerde bulundu. 2008-2011 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Sekreterliği, Karadenizli Üniversiteler Öğrenci Birliği Başkanlığı ve Trabzon Dernekler Federasyonu Gençlik kolları Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Siyasi hayatına Üniversiteye girdiği 2005 yılında Erciyes Üniversitesi ÜNİAK komisyonunda başladı. 2005-2012 yılları arasında Kayseri AK Parti İl Gençlik Kolları kongresi ile Seçilerek İL Yönetim Kurulu Üyeliği, İL Başkan Yardımcılığı görevlerini icra etti.

2014 -2015 yılında Eyüpsultan AK Parti İlçe Anakademe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015 -2019 yılları arasında AK Parti İstanbul İL Gençlik Kolları Eyüpsultan ilçesinden sorumlu İL Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2. Bölge Seçim işleri başkanlığı görevlerini icra etti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Eyüpsultan Belediyesi Meclis Üyesi seçildi.

Hüseyin BİRDAL

Hüseyin BİRDAL

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız