Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağımız 2023’e ait projeksiyonlar resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda hazırlanmaya devam ediyor.
Eyüp Belediyesi 1984’te kurulan bir ilçe olarak 25. gümüş yılını arkada bırakarak, 100. yıla çok önemli bir hazırlıkla merhaba diyor.
İlk 10 yıl ve son 15 yılı ayrı ayrı değerlendirerek söylenecek olur ise Eyüp Belediyesi 25 yılın son 15 yılına birçok başarıyı sığdırdığı rahatlıkla söylenebilir.
2023 Projeksiyonu hazırlanırken 25 yıllık birikimden hareketle, nasıl bir Eyüp, niçin böyle bir Eyüp ve neyle bir Eyüp gibi soruların cevapları ehil kalemler elinden ortaya konuluyor. 330 sayfalık ciltli ve özenle hazırlanmış kitap Belediyeler için de ayrıca nitelikli bir örnek teşkil ediyor. Çağdaş ve güncel değerler Tarihin ve Medeniyet algımızın imbiğinden geçirilerek yarınlara iz düşürülüyor. Önümüzdeki 24 yılda (2023’e kadar) Belediyecilik yapacaklara, Eyüp’lülere, İstanbul’umuza, ülkemize ve bütün insanlığa “Yarın! Ama nasıl” sorusuna ustalıklı cevaplar öneriyor.