Türkiye’nin en hızlı kültür gezisinde İstanbul’da manevi hayatın başkenti Eyüp Sultan, Konya’nın manevi kalbi Mevlana ile buluşuyor. Başkanımız Remzi Aydın, 7’den 70’e tüm Eyüp sakinlerini vuslat yolculuğuna davet ediyor.
Eyüp Belediyesi, manevi coğrafyamızın iki kadim başkenti İstanbul ve Konya’nın yüksek hızlı trenle birbirine bağlanmasının ardından, bölge halkına yönelik “Vuslat Yolculuğu” başlattı.
Yüksek hızlı trenle bu manevi yolculuğa çıkmak isteyen Eyüplüler taleplerini, 14 Ocak Çarşamba gününden itibaren Belediyemiz Beyaz Masa birimine yapabilecek. Eyüplüler, kampanya kapsamında 1 Mart 2015 tarihinden itibaren Konya’ya “Vuslat Yolculuğu”na çıkacaklar.
VUSLAT YOLCULUĞU 1 MART 2015’TE BAŞLIYOR
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkanımız Remzi Aydın, “İstanbul’un manevi fatihi Eyüp Sultan Hazretleri ve yürekleri fetheden Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrine ulaşmak artık çok daha kolay. Anadolu Selçuklu Devleti’nin kadim başkenti Konya’nın, Osmanlı Devleti’nin kadim başkenti İstanbul’a bağlanmasıyla iki medeniyetin vuslatı sona erdi. Biz de 7’den 70’e Eyüp’te yaşayan tüm vatandaşlarımızı manevi iklimde buluşturarak, vuslat yolculuğunu başlatıyoruz. Eyüp halkına yönelik farkındalık uyandırıcı kültürel çalışmalarla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Çalışma kapsamında 14 Ocak 2015’ten itibaren Belediyemiz Beyaz Masa ekipleri ön kayıtları almaya başlayacak ve 1 Mart 2015’ten itibaren vatandaşlar, Yüksek Hızlı Trenle Konya yolculuğuna çıkacak.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız