Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun “Dosta Doğru” söyleşi programına yoğun ilgi

Eyüpsultan Belediyesi, Ebu Eyyub El Ensari’nin diyarı Eyüpsultan’da vatandaşlara Ramazan Ayı’nın coşkusunu yaşatmak ve bu mübarek ayın maneviyatına uygun olarak geçirebilmeleri için birbirinden özel etkinliklere imza atıyor.

Teravih namazı sonrası ise Zal Mahmut Paşa Külliyesi'nin avlusunda kültür, sanat ve edebiyat dünyasının önemli isimleri Ramazan Sohbetleri’nde vatandaşlarla bir araya geliyor.

Eyüpsultan Belediyesi’nin Ramazan ayına özel düzenlediği Ramazan Sohbetleri’ne İlahiyatçı – Yazar Prof. Dr Nihat Hatipoğlu konuk oldu.

Hatipoğlu, çok sayıda Eyüpsultanlı’nın katıldığı “Dosta Doğru” söyleşi programında genel tavsiyelerde bulunurken; Hz. Muhammed döneminde Ramazan nasıldı ve Müslüman ahlakı nasıl olmalı konularında bilgiler verdi.

Söyleşiye gelen vatandaşların sorularını da yanıtlayan Hatipoğlu, “Bol bol kaza namazı kılalım. Kur’an-ı Kerim okumaya gayret gösterelim. Anne ve babalarımızı yalnız bırakmayalım. Onları her zaman ziyaret edelim.” açıklamalarında bulundu.

Program sonunda sahneye gelen Başkan Deniz Köken, Nihat Hatipoğlu'na teşekkür ederek Gravürlerde Eyüpsultan kitabını hediye etti.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız